به سایت گروه دندان پزشکی اُپال خوش آمدید!

خمیردندان مناسب

خمیردندان مناسب

بهتر است دندان ها را دوبار در روز با خمیردندان مناسب مسواک کنیم، یک بار قبل از وعده صبحانه و یک بار بعد از صرف شام و پیش از خوابیدن. بسیاری از خمیر دندان ها به منظور خاصی مانند کاهش حساسیت، بازسازی مینا، مشکلات لثه، و یا برای سفید کردن دندان ها ساخته شده اند. به همین دلیل بهتر است مناسب ترین خمیر دندان خود را بر اساس نیاز شخصی خود و مشورت دندانپزشکتان انتخاب کنید. بطور کلی یک خمیر دندان خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  1. حاوی فلوراید

فلوراید ماده ای معدنی است که بطور طبیعی در مینای دندان وجود دارد و مانع پوسیدگی دندان می شود.

  1. مهر تاییدADA

خمیر دندان های دارای نشان یا تاییدیه ADA در اولویت هستند.

خمیر دندان مخصوص دندان های حساس

این خمیردندان ها دارای موادی همچون پتاسیم نیترات است که موجب توقف سیگنال دندان درد و درمان حساسیت به سردی و گرمی دندان می شوند.

نکته در مورد خمیر دندان های سفید کننده

بسیاری از افراد برای داشتن دندان های سفیدتر، به دنبال خمیر دندان های سفید کننده هستند. در واقع کار این خمیر دندان ها سفید کردن رنگ اصلی دندان ها نیست، بلکه از بین بردن لکه های سیاه است و اصلا توصیه نمی شود چرا که باعث سایش سطح دندان ها می شود. افراط در استفاده از خمیرهای سفید کننده دندان می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد. مواد موجود در این خمیر دندان ها با ساییدن و برداشتن لایه بسیار نازکی از مینای دندان موجب سفید شدن آن می شوند. در صورتی که دندان های ونیرکامپوزیت شده دارید، از خمیر دندان های سفید کننده استفاده نکنید. زیرا این خمیر دندان ها موجب سایش سطح رویی ونیر ها می شوند.

گیلان، رشت

چهار راه گلسار، پل بوسار، ساختمان نادری، طبقه سوم

تلفن ثابت

013-3211-3679

روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه