به سایت گروه دندان پزشکی اُپال خوش آمدید!

مسواک مناسب

مسواک مناسب

با توجه به اهمیتی که مسواک در حفظ بهداشت دهان و سلامت دندانها دارد، انتخاب مسواک مناسب بسیار حائز اهمیت است و باید ویژگی هایی که در ادامه مطرح می شود را دارا باشد.

زبری یا نرمی

اکثر دندانپزشکان و متخصصان معتقد هستند که مسواک های نرم بهتر از مسواک های زبر هستند چرا که موهای مسواک زبر می تواند منجر به آسیب لثه ها  شود. البته در بسیاری از موارد مسواک های با درجه متوسط زبری نیز می توانند گزینه مناسبی باشند. در هر حالت قبل از انتخاب مسواک خود حتما با دندانپزشکتان در این مورد مشورت نمایید.

اندازه

اندازه مسواک باید طوری باشد که بتواند حدود دو الی سه دندان را درآن واحد پوشش دهد. در این شرایط، سر مسواک به طور راحت در دهان قابل حرکت بوده و به همه دندان ها دسترسی خواهد داشت. در صورتیکه اگر سر مسواک بسیار بزرگ باشد امکان تمیز نمودن دندان های خلفی را مختل میکند.

برند

برخی برند های مطرح در بازار به دلیل طراحی تخصصی نوع قرارگیری موها نسبت به دیگر برندها مطلوب تر هستند و بیشتر توسط متخصصین حوزه بیماری های لثه توصیه می شوند.

قیمت

کیفیت مسواک  ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد. مسواک های ارزان دارای موهای فاقد کیفیت و طراحی مناسب هستند  که نتیجتا زودتر فرسوده می شوند و نیاز به تعویض سریع تری خواهند داشت.

گیلان، رشت

چهار راه گلسار، پل بوسار، ساختمان نادری، طبقه سوم

تلفن ثابت

013-3211-3679

روز های کاری

شنبه تا پنجشنبه